Parafia pw. Św. Marii Magdaleny
top

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 - 14 MARCA 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

8 – 14 marca 2015

Dzisiaj:

Dziś oraz we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o 10.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.

Po Eucharystii błogosławieństwo dzieci.

W czasie Wielkiego Postu, ze względu na nabożeństwo Gorzkich Żali katecheza dla dzieci po pierwszej Mszy św. będzie odbywała się po nabożeństwie, czyli około 10.50. Pozostałe katechezy dla dzieci bez zmian.

W tygodniu:

We wtorek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Modlitwę tę poświęcimy za naszą parafię oraz o oddanie nam naszego kościoła.   

W czwartek adoracja w intencji powołań, w piątek droga krzyżowa, a w sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej. Wszystkie nabożeństwa odbywają się po porannej Eucharystii.

W piątek druga rocznica wyboru papieża Franciszka. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie w sposób szczególny o naszym Papieżu.

Kontynuujemy przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentów świętych. Katechezy odbywają się w Szkole Marii Magdaleny w sobotę o 11.00, w klasie nr 101. Bardzo proszę, by do udziału w tych katechezach zachęcić osoby, które znamy, a które jeszcze nie przystępują do sakramentów. 

Inne:

Serdecznie dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii.

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej organizują konkurs o życiu i działalności św. Eugeniusza de Mazenoda. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w konkursie. Będą ciekawe nagrody. Chętnych proszę zgłaszać się do o. Wojciecha. Książkę, na podstawie której robiony jest konkurs można nabyć od dziś w kościele.

4 marca nie odbyło się posiedzenie sądu w naszej sprawie, zostało ono przeniesione na 18 marca.

Dzisiaj o. proboszcz kończy rekolekcje wielkopostne w parafii św. Antoniego, a w piątek rozpocznie rekolekcje w katedrze. Prosimy parafian o modlitewne wsparcie.

W wielkim poście w kościele św. Antoniego w każdy piątek będzie odbywała się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nocne czuwania w intencji pokoju w Ukrainie. Dokładna informacja znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Przypominam, że za uczestnictwo w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i w Gorzkich Żalach można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Eucharystii oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Bardzo proszę, by chorych, których nie odwiedzamy regularnie w pierwsze piątki, a którzy pragną przed świętami przystąpić do sakramentów, zgłaszać jak najszybciej, a nie odkładać tego na wielki tydzień.  

W sobotę 14 marca ojcowie dominikanie zapraszają na wykład Dominikańskiej Szkoły Wiary: “Jezus Chrystus – życie i tajemnica”. Zajęcia odbędą się w sali konferencyjnej w Kurii Metropolitalnej przy ul. Wynnychenka 32. Początek o godzinie 15:30.

Caritas Spes Archidiecezji Lwowskiej rozpoczyna projekt "Kuchnia dla ubogich" przy Kurii Archidiecezjalnej ul, Wynnychenka, 32. Osoby potrzebujące z rzymsko-katolickich lwowskich parafii będą mogły otrzymać bezpłatnie jeden gorący posiłek dziennie. Obiady będą wydawane od 16.03.2015 o 12:30. Prosimy, by osoby potrzebujące zgłaszały się do o. proboszcza lub wikariusza. Jeśli wiemy, że są takie osoby, które nie mogą przyjść do kościoła i same się zgłosić, to bardzo prosimy o informację.

Kto chciałby przyjąć na nocleg z 19 na 20 kwietnia pielgrzymów ze wspólnoty Taize, proszę zgłaszać się do o. Wojciecha.

Proszę nie dawać żadnych pieniędzy osobom, które podszywają się pod siostry zakonne, ostatnio zjawiły się takie w naszej okolicy.  

2021  Parafia pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie